EÚ pracuje na vytvorení digitálneho domu
„Európska únia spustila výskumný projekt na vývoj technológií pre digitálny dom. Výskumný projekt – Amigo – sa pokúša otvoriť vývoj middleware čo najviac účastníkov.
„Tým, že prijmeme prístup k otvorenému zdroju, veríme Konferencia a výstava Ehome, ktorá sa skončila v piatok. „Cieľom použijeme čo najčastejšie z existujúcich štandardov a špecifikácií.“… Tým, že vydáva middleware ako otvorený zdroj, spolu s architektonickými pokynmi a dokumentácia Úplne neprepojené domény, ako napríklad spotrebná elektronika, počítače, mobilná komunikácia, automatizácia domácnosti a bezpečnosť, podľa De Groot.
Projekt Amigo okrem otvoreného zdroja Middleware dúfa, že vyvinie „otvorené a inteligentné služby, ktoré idú nad rámec toho, čo si mnohí producenti dnes vizualizujú,“ uviedol De Groot. “Musíme myslieť mimo krabice.”
V tejto súvislosti De Groot hovoril o úlohe „Ambient Intelligence“. Ambient Intelligence, podľa odkazu uverejneného na webovej stránke spoločnosti De Groot’s Amigo, sa vyznačuje štyrmi základnými prvkami: všadeprítomnosť, povedomie, inteligencie a prirodzenej interakcie.
Video sa týka situácie, v ktorej sú ľudia obklopení viacerými vzájomne prepojenými zabudovanými systémami, ktoré sú v ich prostredí nepostreniteľné. Uvedomenie znamená, že schopnosť systému lokalizovať a rozpoznávať objekty a ľudí a ich úmysly, zatiaľ čo inteligencia zahŕňa digitálne okolitie, ktoré je schopné vyhodnotiť kontext, prispôsobiť sa ľuďom, ktorí v ňom žijú a učia sa zo svojho správania. Prirodzená interakcia sa nakoniec týka pokročilých modalitov, ako je prírodná reč a rozpoznávanie gestov, ako aj syntéza reči, čo by mohlo umožniť oveľa viac ľudskú komunikáciu v digitálnom prostredí, ako je možné dnes.
Pätnásť spoločností sa zúčastňuje na projekte Amigo vrátane France Telecom, Telefonica, nemeckej dcérskej spoločnosti Microsoft a Inštitútu spracovania prirodzeného jazyka na University of Stuttgart.
Zdroj: Webová stránka Amigo
Zdieľajte toto:
Facebook
Twarch
Redit
Linkedin
Pinterest
E -mail
Viac
Whatsapp
Tlač
Skype
Tumblr
Telegram
Vreckovka